Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

całe opracowanie IWS znajduje się pod linkiem (klik)

INSTYTUT WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCISEKCJA PRAWA RODZINNEGO
dr hab. Elżbieta Holewińska-Łapińska, prof. IWS
Postępowania w sprawach o wykonywanie kontaktów z dzieckiem umorzone na podstawie art. 59820k.p.c.
ze str 33 i 34 opracowania
"Dnia 10 sierpnia 2014 r. po powrocie z kontaktu weekendowego ojciec przewrócił się, trzymając ją w ramionach. Miał problemy z podniesieniem się z ziemi, co matka zinterpretowała jako stan będący następstwem nadużycia alkoholu i oświadczyła, że wezwie policję. Wnioskodawca w reakcji na powyższe zaczął zachowywać się agresywnie, krzyczeć, po czym uciekł. Od tego czasu matka nie wydawała dziecka na spotkania z ojcem (...) Jedną z przyczyn wytoczenia przez matkę dziewczynki powództwa o rozwód był problem alkoholowy wnioskodawcy (...)
W analizowanym postępowaniu wykonawczym sąd nie weryfikował zasadności obaw matki dziecka, ocenił bowiem,że ma ono „charakter egzekucyjny”, w związku z czym kryterium oceny działań uczestniczki może być jedynie ich zgodność z wykonalnym orzeczeniem w przedmiocie kontaktów."
i to jest nasza największa tragedia...

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment