Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

26 maja 2011 roku ( Dz.U. z 26 maja 2011 r. Nr 144 poz. 854 ) została wprowadzona ustawa o zmianie ustawy Kodeksu postępowanie cywilnego wprowadzona przez Komisję Nadzwyczajną „Przyjazne Państwo”, uchwalona przez Sejm 25 maja 2011 r.
Nowelizacja wprowadziła do polskiego prawa odrębne postępowanie opiekuńcze dotyczące wykonywania kontaktów z dzieckiem, wyłączając tym samym możliwość prowadzenia postepowania egzekucyjnego na podstawie art. 1050i 1051 K.p.c., jak praktykowano dotychczas.
Główną różnicą pomiędzy poprzednio obowiązującym uregulowaniem, a obecnym rozwiązaniem jest określenie, ze kara pieniężna z tytułu nie wykonywania lub niewłaściwego wykonywania obowiązków wynikających z orzeczenia lub ugody zawartej przed sądem lub mediatorem w przedmiocie kontaktów, wypłacana jest osobie uprawnionej do kontaktu z dzieckiem, nie zaś jak poprzednio na rzecz Skarbu Państwa.
Zaostrzenie sankcji łamie zasady Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Unii Europejskiej przedmiotowo traktując dzieci oraz ich rodziców.

Więcej informacji w artykule "DZIECI I ICH MATKI TRAKTOWANI SĄ PRZEZ SĄDY I OJCÓW ROZWODNIKÓW JAK PRZEDMIOTY".

Zapraszamy do komentowania.

 


Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment