Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowna Pierwsza Damo,
Wprowadzenie nowego programu podatkowego tzw. “Polskiego Ładu” w sposób drastyczny pogorszyło sytuację podatkową osób samotnie wychowujących dzieci. Likwidacja dotychczasowej preferencji, która pozwalała rozliczać podatek wspólnie z dzieckiem i zastąpienie jej ulgą na dziecko w stałej kwocie 1500zł dla większości samotnych rodziców powoduje straty. Rodzic samotnie wychowujący dziecko w nowym systemie podatkowym zapłaci wyższy podatek niż osoba rozliczająca się ze współmałżonkiem już od zarobków 4050 zł brutto miesięcznie.
My rodzice samotnie wychowujący dzieci jesteśmy poprzez te zmiany dyskryminowani względem podatników pozostających w związkach małżeńskich. Osoby w związkach małżeńskich nadal mają możliwość skorzystania z rozliczania podatku ze współmałżonkiem. Jest to dla nas rażąca niesprawiedliwość. Obrazując to przykładem: mąż utrzymujący niepracującą żonę będzie mógł wspólnie rozliczyć podatek dochodowy, a matka samodzielnie utrzymująca dziecko już nie. Chcemy zaznaczyć, że my samotni rodzice często podejmujemy dodatkowe prace, aby zapewnić naszym dzieciom godne warunki życia. Z drugiej zaś strony, niejednokrotnie musimy ponosić dodatkowe koszty, których nie ponoszą w ogóle lub w mniejszym stopniu, małżeństwa z dziećmi...
 
 
 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment