Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 
Dzieki uprzejmości Pani Magdaleny Stanek udostępniamy terapeutyczny kurs dla osób po traumie przemocy domowej. Zapraszamy do czytania.
 
Poniżej kilka słów od autorki.
 
 
Na początku chciałabym podziękować Państwu za zdecydowanie się zamieszczenia kursu na Państwa stronie - jestem niezmiernie wdzięczna za zaufanie, wsparcie oraz pomoc w rozprzestrzenianiu tej wiedzy.
Obecnie pracuję jako terapeutka w fundacji charytatywnej pomagającej i wspierającej ludzi, którzy doświadczyli przemocy seksualnej. Mam indywidualnych klientów oraz współprowadzę grupę terapeutyczną "Bezpieczne związki". Jestem członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Terapeutów, mam regularną superwizję - tak dla Państwa informacji, abyście Państwo wiedzieli, że jestem 'bezpieczną' terapeutką.
Pomysł na kurs zrodził się we mnie na początku tego roku, kiedy poczułam, że chcę pomagać osobom, które doświadczyły przemocy na większą skalę. Aby promować psychoedukację w temacie szeroko pojętej traumy, w tym tej po oświadczeniach przemocy domowej założyłam stronę na Facebook'u https://www.facebook.com/magdastanekterapia/
oraz Instagramie https://www.instagram.com/manaterapia_magdastanek/ regularnie zamieszczając posty oraz na FB także nagrania na żywo, aby wspierać i edukować. W międzyczasie pracowałam nad kursem, który jest oparty na najnowszych rozwiązaniach oraz wiedzy z psychologii oraz psychoterapii w dziedzinie traumy i przemocy domowej. Niestety ta wiedza nie jest powszechna w Polsce, dlatego cieszy mnie fakt, że chcą Państwo ułatwić ludziom do niej dostęp. Sama nie zdziałam wiele, ale razem jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dużo.
Obecnie stworzyłam też nową inicjatywę - "30-dniowe terapeutyczne wyzwanie", które rusza od tego poniedziałku na moim FB and IG. Przez 30 dni będę codziennie zamieszczać posty na temat rekonwalescencji po traumie i dostarczać ludziom konkretne narzędzia do zmiany. Będę się skupiać na budowaniu świadomości, inteligencji emocjonalnej oraz pracy z ciałem. Taka wiedza broni i skutecznie przeciwdziała wchodzeniu w kolejne przemocowe związki oraz ułatwia rekonwalescencję po traumatycznych wydarzeniach, ale też ułatwia życie osobom, które traumy nie doświadczyły. To taka swego rodzaju terapeutyczna edukacja - niestety mało dostępna, co chciałabym zmienić. Zmiana kultury oraz społecznego zrozumienia zaczyna się od jednostek, które chcą poszerzać swoją świadomość - co z kolei rodzi bardziej empatyczne społeczeństwo, a to może doprowadzić do zmniejszenia przypadków wtórnej wiktymizacji. Społeczność  i kultura odgrywa tu dużą rolę, dlatego chcę właśnie o to powalczyć.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za Państwa wkład oraz pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Stanek
 
Poniżej linki do 6 Modułów Kursu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment