Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wytyczne dla Sądu w kwestiach bezpieczeństwa dzieci w sprawach o opiekę (USA)

Wprowadzenie

 

Decyzje o opiece i kontaktach z dziećmi należą do najtrudniejszych, jakie podejmują sędziowie. Czy to na podstawie ustawy, orzecznictwa lub zwyczaju, wszystkie sądy stosują jakąś formę standardu „w najlepszym interesie dziecka” przy podejmowaniu tych decyzji. Fizyczne, emocjonalne i psychologiczne bezpieczeństwo dziecka jest zawsze w jego najlepszym interesie. To narzędzie ma na celu maksymalizację bezpieczeństwa dziecka przy określaniu kwestii opieki i kontaktów i może pomóc:

 

  • Ocenić, czy dziecko lub rodzic jest zagrożony przemocą fizyczną, emocjonalną lub psychiczną.
  • Zweryfikować dowody w taki sposób, aby bezpieczeństwo dziecka było podstawowym czynnikiem przy określaniu jego najlepszego interesu.
  • Oceniać zagrożenia dla bezpieczeństwa na różnych etapach sprawy, od złożenia pierwszego wniosku poprzez późniejsze rozporządzenia.
  • Dokonać ustaleń, które wyjaśniają i ustalają priorytety w kwestiach bezpieczeństwa.
  • Przygotować postanowienia w zakresie opieki i kontaktów, które maksymalizują bezpieczeństwo rodziny. 

 

To narzędzie pomoże również w przemyślanym zbadaniu zagrożeń dla bezpieczeństwa dziecka kiedy przemocowe zachowania były częścią życia rodzinnego. Czasem strony mogą nie wyraźnie artykułować nadużycia lub zagrożenia dla bezpieczeństwa dziecka podczas postępowania sądowego. Mogą być obecne przesłanki, które wymagają zbadania możliwości, czy jeden rodzic stwarza dla drugiego rodzica lub dziecka ryzyko przemocy. Ponieważ maltretowany rodzic może nie podnosić bezpośrednio kwestii fizycznych nadużyć lub innych form kontroli, powinno się być świadomym przesłanek zachowań przemocowych, które mogą zmienić dynamikę procesu sądowego. To narzędzie pozwoli zbadać różne zachowania, które możesz napotkać, zarówno ze strony kontrolującego i stosującego przemoc rodzica, jak i ze strony kontrolowanego i maltretowanego rodzica.

  

Tłumaczenie: J.L.

Tu nasze tłumaczenie całego dokumentu: Wytyczne dla Sądu w kwestiach bezpieczeństwa dzieci w sprawach o opiekę (tłumaczenie J.L.)

 

Tu dokument w języku angielskim A Judicial Guide to Child Safety in Custody Cases 

  


Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment