Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

20 listopada 2019, w tym wyjątkowym dniu - 30tej rocznicy podpisania przez Polskę Konwencji Praw Dziecka odbyła się rozprawa w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Sprawa przeciwko Sędziemu Sądu Rejonowego Szczecin - Centrum w Szczecinie (Wydział Rodzinny i Nieletnich) o naruszenie dóbr osobistych m.in. zdrowia (w tym zdrowia psychicznego), praw do spokojnego dzieciństwa oraz godności małoletnich DZIECI reprezentowanych przez MATKĘ.

Przy okazji rozprawy i święta Praw Dzieci spotkałyśmy się spontanicznie aby przypomnieć Sędziom, że bacznie przyglądamy się ŁAMANIU PRAW DZIECI PRZEZ SĄDY i nie zamierzamy stać bezczynnie!!!

To jest początek działań na rzecz poszanowania PRAW DZIECI. Apelujemy o respektowanie Praw Dzieci zgodnie z KONWENCJĄ O PRAWACH DZIECKA z dnia 20 listopada 1989 r. (w szczególności art. 5, art. 12 pkt 1 i 2, art. 13 pkt 1, art. 14 pkt 1, art. 16 pkt 1, 19 pkt 1, art. 31 pkt 1) oraz DEKLARACJĄ PRAW DZIECKA z dnia 20 listopada 1959 roku (w szczególności Zasadę 2, 6, 8,9 i 10) a nadto przypominamy w szczególności o art. 45 ust. 1 art. 30, art. 47 oraz art. 87 punkt 1 KONSTYTUCJI RP oraz zasadach ujętych w KARCIE PODSTAWOWYCH PRAW UNII EUROPEJSKIEJ w szczególności art. 1, art. 3 punkt 1, art. 47.

„Bo choćby cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie” aut. Jojo Moyes


Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment